Zostań partnerem franczyzowym Gold Finance

Faktoring

Prowadzisz firmę, wystawiasz faktury z odroczonym terminem płatności i szukasz dodatkowej gotówki na bieżącą działalność?

Idealnym rozwiązaniem może okazać się FAKTORING

Faktoring to jeden z najwygodniejszych dla Ciebie sposobów finansowania polegający na wykupie nieprzeterminowanych wierzytelności przedsiębiorstw, należnych im od odbiorców z tytułu dostaw towarów lub usług, połączony z finansowaniem klientów oraz świadczeniem na ich rzecz dodatkowych usług.

Firma korzystająca z faktoringu uzyskuje natychmiastowe finansowanie, dzięki czemu może spłacać swoje zobowiązania, planować zarządzanie finansami, w znaczący sposób minimalizować ryzyko ściągnięcia należności i przeciwdziałać negatywnym skutkom różnic kursowych w eksporcie.

Faktoring

Dla jakich firm jest faktoring?

  • dla firm stosujących odroczone terminy płatności (kredyt kupiecki)
  • dla firm poszukujących alternatywnych źródeł finansowania bieżącej działalności
  • dla przedsiębiorstw chcących zabezpieczyć się przed niewypłacalnością odbiorców
  • dla firm szukających sposobów na zdyscyplinowanie swoich kontrahentów do terminowego regulowania zobowiązań
  • dla podmiotów gospodarczych poszukujących elastycznych i kompleksowych usług finansowych
Oferta dla firm

Jesteś zainteresowany lub chcesz wiedzieć więcej?

Wypełnij poniższy formularz, a nasz ekspert pomoże Ci w uzyskaniu limitu faktoringowego, który zapewni Twojej Firmie:

Proszę czekać ...

Credipass - kredyty hipoteczne, kredyty gotówkowe, ubezpieczenia, finansowanie firm FAQ Inwestycje 1

Faktoring to finansowanie należności, innymi słowy zamiana faktur sprzedażowych Firmy na gotówkę.

Każdy Podmiot gospodarczy prowadzący sprzedaż produktów/usług do innych firm (relacja B2B) i rozliczający się z odroczonymi terminami płatności.

Faktoring może otrzymać każda Firma komercyjna, bez względu na rodzaj formy prawnej- tzn. może to być jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka osobowa, osobowo-kapitałowa, kapitałowa.

Nie ma znaczenia rodzaj prowadzenia księgowości-dopuszczalny jest ryczałt, KPiR (księga przychodów i rozchodów) jak i pełna księgowość (obejmująca bilans i rachunek zysków i strat),

Limit faktoringowy jest możliwy nawet od pierwszych dni prowadzenia działalności, warunkiem jest to aby Podmiot rozpoczął sprzedaż produktów/usług lub przynajmniej zawarł umowę z odbiorcą na dostawy towaru/usług.

Nie ma specjalnych wykluczeń – o faktoring mogą się ubiegać firmy usługowe, handlowe, produkcyjne z branży budowlanej, transportowej, spożywczej, tekstylnej itd.

Nie ma tutaj górnych ograniczeń -minimalna kwota limitu to natomiast 100 tys. PLN, kwota limitu wynika z wielkości sprzedaży firmy i wolumenu wystawianych przez nią faktur.

Koszt faktoringu ustalany jest zawsze indywidualnie i zależy od wolumenu oraz ryzyka transakcji, koszty faktoringu są obecnie zbliżone do ceny kredytu gospodarczego.

Nie wszyscy faktorzy weryfikują BIK, punktacja BIK nie jest głównym czynnikiem oceny transakcji.

Kwestia zaświadczeń rozpatrywana jest indywidualnie, dopuszczalne są zaległości w płatnościach do US i ZUS.

Przedsiębiorca musi zgłosić przynajmniej jednego kontrahenta, do którego prowadzi sprzedaż, jednak im większa ilość odbiorców tym bezpieczniejsza jest transakcja.

Tak, większość faktorów akceptuje kontrahentów zagranicznych – głównie z UE, sporadycznie spoza UE.

Tak, odbiorcy firmy muszą wyrazić zgodę na cesję wierzytelności.

Przy faktoringu firma nie musi mieć zdolności kredytowej (transakcja opiera się głównie na odbiorcach), faktoring nie obciąża zdolności kredytowej Podmiotu, zobowiązanie faktoringowe spłaca kontrahent (opłacając fakturę) a nie bezpośrednio sam Przedsiębiorca, jak jest w przypadku rat kredytowych.